برگزاری سلسله‌وبینارهای تخصصی مشترک دانشگاه شیراز و دانشگاه معدن سنت پترزبورگ روسیه

برگزاری سلسله‌وبینارهای تخصصی مشترک دانشگاه شیراز و دانشگاه معدن سنت پترزبورگ روسیه


سلسله‌وبینارهای تخصصی مشترک دانشگاه شیراز و دانشگاه معدن سنت پترزبورگ روسیه، باهدف آشنایی هرچه بیش‌تر طرفین از ظرفیت‌های علمی و توان تحقیقاتی یکدیگر برگزار خواهد شد.

به‌گزارش روابط عمومی دانشگاه شیراز، نخستین وبینار از سلسله‌وبینارهای تخصصی مشترک دانشگاه شیراز و دانشگاه معدن سنت پترزبورگ روسیه، روز چهارشنبه ۳۰فروردین‌ماه ۱۴۰۲، با ارائه‌ی دکتر حامد آقایی، عضو هیأت‌علمی بخش مهندسی نفت دانشگاه شیراز برگزار شد.

دکتر محمدحسین شیخی، مدیر پژوهشی و قائم مقام معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز در حاشیه‌ی‌ این برنامه، درخصوص برگزاری سلسله‌وبینارهای تخصصی مشترک دانشگاه شیراز و دانشگاه معدن سنت پترزبورگ روسیه توضیح داد: پیرو انعقاد تفاهم‌نامۀ همکاری دانشگاه شیراز و دانشگاه معدن سنت پترزبورگ روسیه که باهدف افزایش همکاری‌های علمی‌بین‌المللی دانشگاه‌ شیراز با دانشگاه‌های روسیه، در آذرماه سال گذشته، طی سفر رئیس دانشگاه شیراز به این کشور صورت گرفت؛ تصمیم گرفتیم به‌منظور آشنایی هرچه بیشتر دو دانشگاه از ظرفیت و توان علمی و تحقیقاتی یکدیگر، وبینارهای مشترکی برگزار کنیم.

وی افزود: بدین‌منظور طی ارسال فراخوانی، آمادگی و پیشنهاد اعضای هیأت‌علمی دانشگاه را برای برگزاری این وبینارها بررسی کرده و پیرو آن، تاکنون هشت‌ وبینار تخصصی، با حضور استادانی بویژه از دانشکده‌های مهندسی شیمی نفت و گاز و علوم ، بخش زمین‌شناسی دانشگاه برنامه‌ریزی شده است.

به‌گفته‌ی مدیر پژوهشی دانشگاه شیراز در این وبینارها که نقطه‌ی شروعی برای شناسایی اساتید طرفین از ظرفیت‌های علمی و بهره‌گیری از توانمندی‌های یکدیگر که جمعی از استادان و دانشجویان دانشگاه‌های شیراز  و معدن سنت پترزبورگ روسیه در آن شرکت می‌کنند.

دکتر شیخی یادآور شد: موضوع وبینارها باتوجه حوزه‌ی فعالیت دانشگاه ملی معدن سنت پترزبورگ روسیه، عمدتا در زمینه‌ی زمین‌شناسی و معدن تعریف شده است.

گفتنی‌ست، دانشگاه ملی معدن سنت پترزبورگ روسیه (گورنی) از قدیمی‌ترین و مجهزترین دانشگاه‌های کشور روسیه است که با قدمت بیش‌از ۲۵۰سال به‌صورت تخصصی مأموریت دارد تا علوم و فناوری مرتبط با بهره‌برداری از منابع طبیعی ازجمله معدن و نفت و گاز و ایجاد ارزش‌افزوده از این منابع را گسترش دهد و نیروی انسانی مرتبط با این زمینه‌ها را پرورش دهد. در این دانشگاه تأکید ویژه‌ای بر مهارت‌آموزی حرفه‌ای دانشجویان وجود دارد.

آدرس کوتاه :